מעוניינים בייעוץ או פגישה? קבעו איתנו

מלאו את הפרטים ונחזור בהקדם:

  בדיקת קונסטרוקציה

  תכנון ובדיקות קונסטרוקציה

  בדיקות קונסטרוקציה לבמות ומתקנים נלווים

  הליכי התכנון הפיקוח והבנייה של מתקני במה והמתקנים הסובבים (תאורה, מסכים וכו') מושפעים ישירות הן מגודלו של המתקן והן ממיקומו – פני השטח והמיקום הגאוגרפי .

  בדיקות קונסטרוקציה לבמות

  קיימים סוגים שונים של במות אך בכל מקרה מדובר על במות מודולריות המורכבות מיחידות שמתחברות זאת לזאת בטכנולוגיות שונות. סוגן של היחידות, משפיע באופן ישיר על העומס אותו הן יכולות לשאת. על פי התקן הישראלי (ת"י – 412), כל במה המשמשת לאירוע נדרשת לעמוד בעומס של 750 ק"ג למ"ר מינימום. לשם השוואה בלבד, התקן דורש מאולם אירועים עמידה של 500 ק"ג למ"ר ומרצפת בית מגורים 150 ק"ג למ"ר. מכאן, ברור קיימת חשיבות רבה לתכנון ופיקוח נכון על הקמת הבמה וביצוע בדיקות קונסטרוקציה בהתאם.

  כיום, משמשים את מפיקי האירועים שני סוגים עיקריים של במות. בבמה הרגילה במת הפודיום משתמשים בפרופילים (25X50 ס"מ) בעלי אורך קבוע ומידות קבועות כך שתוואי השטח עליו מוקמת הבמה חייב להיות ישר יחסית ומתאים להקמת הבמה. בבמת הלייהר החדישה יותר, נעשה שימוש בפטנט ייחודי המתבסס על רגל טלסקופית הניתנת לכיונון, מובן שטכנולוגיה זו מהווה יתרון בהתאמה לפני שטח משתנים ומאפשרת רמת יציבות גבוהה בהרבה של הבמה.

  שמדובר בבמות הושבה הן כחלק מבימת ההופעה והן כבמה עליה יישב הקהל הדרישות הבסיסיות הנן דומות אולם במת ישיבה אינה נכללת בקטגורית במות על פי ת"י 412 ועל כן מתייחסים אליה כמבנה ארעי או אתר בנייה והתכנון והפיקוח נעשה גם לאור תקנות מתחום זה (למשל ת"י 1142).

  מתקני תאורה ובדיקת קונסטרוקציה

  מתקני תאורה, גשרי תאורה מורכבים מטראסים (קונסטרוקצית פרופילים מוכנה) הנבדלים זה מזה הן בחומר ממנו הם מיוצרים והם בעובי הפרופילים ואורך הטראס עצמו. מרבית היצרנים משתמשים בטראסים עשויים אלומיניום בשל המשקל הקל ונוחות ההרכבה והפירוק אולם כאשר מדובר בגשרי תאורה שגודלם מחייב זאת קיימים גם טראסים עשויים פלדה לעומסים גדולים בבדיקות קונסטרוקציה יאומתו ביצוע התוכניות ועמידתן בדרישות התקינה. יצרנים שונים מציינים לצד הטראסים שלהם את נתוני העומסים שלהם וכאשר מתכוננים גשרי התאורה מובאים נתונים אלה כמשתנה בהחלטה על דרישות העומסים שעל הגשר לשאת .

  בדיקות קונסטרוקציה למסכי הקרנה

  כל אירוע המוני להציב מסכים בהם ניתן לצפות במתרחש על במת האירוע, כאשר מדובר במופע, אזי המסכים מהווים חלק מהתפאורה, מסכים אלה צמודים לבמה ואולם בשל התנשאותם לגובה רב נוצר אפקט מפרש ונדרשים קיבועים ייחודים על מנת לעמוד בלחץ הרוחות שמשתנה מאזור לאזור וכן בעונות השנה. ישנן אירועים בהם כל האירוע נסוב סביב מסך ענק לעתים מתנפח ואולם גם מסכים אלה מחויבים ייצוב על מנת לעמוד בלחץ העלול להיווצר מרוחות.

  מבנים ארעיים ואוהלים

  באוהלים ומבנים ארעיים גדולים נפוץ מאוד כיום. בדומה למסכים גם באוהלים ומבנים ארעיים מכוסי בד יש להתחשב בלחצים מכיוונים משתנים שאינם נובעים ממשק החומר, המתיחות והחיבורים בין מרכיבי השלב של האוהלים. כאמור בשל אפקט המפרש גם כאשר מדובר באוהלים בדיקות קונסטרוקציה יוודאו את קיומן של משקולות אשר יספקו עיגון המתאים לשטח הפנים של האוהל .

  תזכורת על בדיקות קונסטרוקציה

  העמידה בכל דרישות התקינה יתן שבאירוע המתוכנן לא יתרחשו אסונות הנובעים מליקויים וסטייה מדרישות התקן.

  בדיקת קונסטרוקציה לבמות ומתקנים נלווים

  כחלק מהותי מעולם ההנדסה, לקונסטרוקציה, השלד יש חשיבות עצומה ביכולת נסיעת המשקלים ויצירת יציבות למבנים רבים. קבלני הקונסטרוקציה יכולים להקים שלד מבנה, יש מאין תוך פרק זמן מהיר ביותר ובצורה אשר מתאימה לכל תוואי שטח שנתון בפניהם. יחד עם זאת, לעיתים הבנייה של קונסטרוקציה מחייבת בדיקת קונסטרוקציה מוקדמת, לצורך הקמה איכותית ויציבה. במקרים כאלה, חשוב להזמין מהנדס מומחה בעל ניסיון ומיומנות דווקא בתחום הקונסטרוקציה אשר יכול לספק את דעתו המקצועית בצורה מהירה לצד הצגת עובדות בשטח. בתור בעלי קרקעות זו האחריות שלכם להקים מבנה שישמור על המשתמשים בו ויהווה מקום בטוח או למגורים או לעבודה. לפרטים נוספים, צרו קשר עם "מגן הנדסה".

  מתי כדאי לבצע בדיקת קונסטרוקציה?

  ישנן כמה סיבות משמעותיות לביצוע בדיקת קונסטרוקציה בבית המגורים הפרטי או בבניין שבו אתם מתגוררים. ראשית, אם מדובר בבניין או בית מגורים פרטי בעל יסודות שנבנו בעבר הרחוק מומלץ לבצע בדיקת קונסטרוקציה על מנת לבדוק את מידות השלד. במקרה ושלד המבנה נמצא כלא יציב ומסוכן, הדיירים עלולים לעמוד מול סכנת קריסה יומיומית. כך שזו החובה שלכם כדיירים בבניין לבצע שיפוץ בהקדם האפשרי ולחזק את יסודות השלד עליו מושתת הבניין שלכם.

  מן העבר השני, בעל קרקעות רבים בוחרים לבצע בדיקת קונסטרוקציה טרם ההקמה של הבניין. כך ניתן להכיר בצורה ברורה מאוד את תוואי השטח בו אתם מעוניינים להקים מבנה, ולהחליט אילו חומרי גלם ישרתו אתכם בצורה הטובה ביותר בדרך למטרה. תכנון מוקדם בצורה ברורה יכול לעזור גם לצוות הבנייה בשטח וגם בפועל למתגוררים בבניין לשמור עליו ברמת אחזקה גבוהה מאוד לאורך שנים רבות.

  שומרים על יסודות המבנה חזקים ואיתנים

  כאשר אתם מקימים בית חדש בישראל, אתם רוצים להיות בטוחים שאתם עושים את כל הבדיקות האפשריות על מנת להקים אותו בצורה שתואמת את הנורמות ואת כללי החוק והבטיחות הנהוגים כיום. בדיוק מסיבה זו, מומלץ מאוד לשלב כבר בשלבים הראשונים של הבנייה לבצע את בדיקת הקונסטרוקציה; בדיקה שתערך על ידי מהנדס מומחה לתחום. המהנדס מעריך את יכולת היסודות של המבנה להחזיק בתנאי השטח הנוכחים כמו גם לשאת את משקל המבנה כולו לאורך זמן. במידה ונדרשים שיפורים או שינויים בתוכניות המבנה למהנדס יש אפשרות להציע לכם תוכניות חלופיות. כל תהליך התכנון יכול להיראות הרבה יותר קל בעזרת מהנדס מקצועי שמלווה אתכם לאורך הדרך.

  אל תתלבטו, אנחנו כאן בשבילך

  השאירו פרטים ונחזור בהקדם


   חברות קידום בגוגל חברות קידום בגוגל