מעוניינים בייעוץ או פגישה? קבעו איתנו

מלאו את הפרטים ונחזור בהקדם:

  יועץ נגישות

  במשרדנו מורשה נגישות מתו"ס (מבנים תעשיה וסביבה) ומורשה נגישות שירות..

  אנו מטפלים בכל סוגי המבנים – מבני ציבור, מבני מגורים, מבני תעשיה ומסחר ושטחי ציבור ונותנים מענה למבנים חדשים וקיימים, להיתרי בניה ולרישוי עסקים.

  • בדיקות נגישות לעסקים – ע"פ דרישת רישוי עסקים.
  • סקרי נגישות מבני ציבור מתו"ס ושרות.
  • מתן הנחיות להנגשת המבנים ושצ"פ מתו"ס ושרות.
  • מתן מפרטי ביצוע והנחיות ביצוע לקבלנים.
  • הדרכות נגישות שרות לחברות ציבוריות וחברות פרטיות על מתן שירות נגיש לאנשים עם מוגבלות.

  יועץ נגישות מתו"ס

  כחלק מן ההתקדמויות החברתיות שאנו עוברים בשנים האחרונות, המודעות לצרכיהם של בעלי המוגבלויות והאנשים המיוחדים בחברה שלנו הולכת וגוברת גם בקרב האוכלוסייה הכללית – ובעיקר בקרב המחוקקים. דרישות החוק כיום מחייבות כל אדם פרטי וכל גוף ציבורי להתאים את הקמת המבנים החדשים בישראל לתקנות נגישות מתקדמות; משימה אשר יכולה להתבצע רק בעזרתו של יועץ נגישות מומחה. נגישות במרחב הציבורי מאפשרת גם לבעלי מוגבלויות להשתתף בחיים החברתיים באופן קבוע וללא סיוע של גורם צד ג', כך שהם הופכים בין רגע לאנשים עצמאים ככל האדם. נגישות באה לידי ביטוי בדרכים רבות ויצירתיות אשר מתאימות את עצמן לכל מבנה באשר הוא על פי אמות מידה מוסכמות מראש. לפרטים נוספים, צרו קשר עם "מגן הנדסה".

  מה תפקידו של יועץ נגישות?

  באופן כללי, תפקידו של יועץ הנגישות הוא לקבל תמונת מצב מלאה על התשתיות הקיימות בכל מבנה, או על התכנונים העתידיים להקמת מבנה חדש. לאחר בחינה מקצועית, יועץ נגישות מעלה מגוון רחב של הצעות אשר יכולות במידה רבה להקל על חייהם של משתמשי המבנה אשר סובלים ממוגבלויות בתחומים שונים. שיפוץ דרכי הגישה למבנה, הוספת מעלונים לנכים, יצירת מעליות נגישות, תאורת חירום וגם שילוט מוגדל. כל אלו הן רק דוגמאות ספציפיות מאוד למגוון השינויים אשר יכול להציע יועץ נגישות.

  היועץ מסדר את המרחב הציבורי על מנת לאפשר לכל אחד, בין אם מדובר באדם נכה המרותק לכיסא גלגלים, בן אדם עיוור, חרש או בעל לקות קוגניטיבית, לקחת חלק בחיים הציבוריים בצורה שהיא נוחה ועונה על כל הקריטריונים הנדרשים מבחינת בעלי המוגבלויות. ליועץ הנגישות יש יד חופשית להביע את דעתו או להציע שינויים, אשר ההשפעה שלהם היא השפעה היומיומית על חייהם של מאות אלפי אזרחים במדינת ישראל.

  יועץ נגישות מוסמך – מגן הנדסה

  קשה מאוד לתאר את החיים שלנו בלי היכולת להתנייד בצורה חופשית ממקום למקום ללא תלות באדם אחר. אלו הם בדיוק החיים של חלקים רבים באוכלוסייה הישראלית. אם אנחנו כחברה רוצים לשפר את השירותים אשר מקבלים אותם בעלי מוגבלויות, חשוב מראש לדאוג לנגישות בכל המרחב הציבורי כך שהם יוכלו קודם כל להתנייד ממקום למקום בצורה בטוחה וללא הפרעות. לעיתים, אפילו הרחבה קלה של שטח המסדרון בבניין יכולה לשפר פלאים את יכולת ההתניידות של עיוורים ואנשים המרותקים לכיסא גלגלים.

  מורשה נגישות

  אחד מהחוקים החדשים ביותר בישראל אשר נועד כל כולו ליצור שוויון בין כל שכבות האוכלוסייה בארץ, הוא חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות. על פי דרישות החוק, ישנן כמה הנחיות מאוד ברורות לפיהן יש לתכנן את המרחב הציבורי כך שגם אנשים עם מוגבלויות יוכלו להשתלב בחברה באופן עצמאי וללא כל צורך בסיוע של גורם מלווה. מורשה נגישות הוא אדם אשר תפקידו נוגע בכל אחד ואחד מה אספקטים של תכנון המרחב לטובת אנשים בעלי צרכים מיוחדים ואנשים בעלי מוגבלויות. מומחה זה מחזיק בכל הידע הנדסי והמקצועי על מנת לאפשר לכל מבנה לקבל את אותם שדרוגים אשר יהפכו אותו לנגיש לכל האוכלוסייה. לפרטים נוספים, צרו קשר עם "מגן הנדסה".

  מה הם דרישות התפקיד של מורשה נגישות?

  על מנת לקבל תעודת מורשה נגישות מוסמך, בעל המקצוע חייב לעמוד בכמה וכמה הגדרות משפטיות וחוקיות משמעותיות. ראשית, מדובר באדם בעל הכשרה מקצועית מאוד ספציפית. על פי החוק מורשה נגישות הוא אדם בעל תעודת הנדסאי, אדריכל, מהנדס או אדם בעל מקצוע אקדמי טכנולוגי. במקרה כזה נדרש אישור מיוחד של רשויות החוק, ביניהן שר הכלכלה ונציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות על מנת לאשר את מינוי מורשה נגישות.

  חלק מתפקידו של מורשה נגישות הוא לזהות הפרעות בחלל הציבורי; הפרעות אשר עשויות לפגוע בנגישות ולדרוש להסירן. יצירת עיצוב פנים, כמו ריהוט או שילוט מוקדם, יסייע רבות למשל לאוכלוסיית העיוורים. כמו כן, מורשה נגישות הוא האדם האמון על העברת תכנים לעובדי חברות ונותני שירות. במידה ויש צורך להעביר סדנא בנוגע למתן שירות לבעלי מוגבלויות לעובדי חברה כלשהי, מורשה נגישות מגיע לחברה הוא מספק לעובדים את כל המידע הנדרש על מנת לסייע לבעלי מוגבלויות בצורה אופטימלית בעת קבלת השירות.

  מורשה נגישות מתו"ס – מגן הנדסה

  המשימה המשמעותית ביותר שלנו כחברה, היא משימת שילוב בעלי המוגבלויות כחלק אינטגראלי משגרת היומיום החברתית, המקצועית וגם האישית. על מנת לעשות זאת אנו צריכים להבין בדיוק מה הם אותם הצרכים של האוכלוסייה בעלת המוגבלויות. רק לאחר המיפוי המדויק של הצרכים, ניתן לבצע שינויים בפועל ולהתאים גם את השירותים הניתנים לאותה אוכלוסייה וגם את המרחב הפיזי בו אנו חיים. בעלי מוגבלויות לא צריכים להרגיש שהם לא חלק, וניתן בצורה קלה מאוד לשתף אותם בכל המשימות היומיומיות בחיים האזרחיים. כל מה שצריך לעשות הוא רק לתכנן.

  אל תתלבטו, אנחנו כאן בשבילך

  השאירו פרטים ונחזור בהקדם


   מומלץ לצפות

   חברות קידום בגוגל חברות קידום בגוגל